531 333 063
zarezerwuj wizytę

Anna Kucharska

Jestem pedagożką specjalną, terapeutką pedagogiczną i psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia w Instytucie Gestalt – ośrodku akredytowanym przez EAGT. W tym także jestem certyfikowanym praktykiem Dialogu Motywującego, terapeutką fińskiej metody „Kids Skills”, Hortiterapeutką, terapetuką ręki i terenerką TUS.
Od ponad 7 lat wspieram dzieci, młodzież i rodziców w budowaniu bliskich relacji opartych na zaufaniu uważności i szacunku. Towaszyszę dzieciom i nastolatkom w odkrywaniu swoich mocnych stron, lepszym poznaniu siebie (swoich emocji i potrzeb)  i zaopiekowaniu się nimi. Głęboko wierzę, że relacja jest fundamentem harmonijnego rozwoju każdego człowieka, a prawdziwy kontakt ma moc uzdrawiania. W swojej pracy łączę bycie w kontakcie z „tu i teraz” z psychoedukacją i pracą z ciałem.


Poza pracą w gabinecie wspieram dzieci z wywzaniami rozwojowymi w szkole. Jestem mocno związana z edukacją alternatywną. Prowadziłam wiele warsztatów rozwojowych opartych na rozbudzaniu kreatywności u dzieci i młodzieży za pomocą narzędzi arteterepeutycznych na bazie ruchu, tańca i sztuki. Tworzyłam treningi uważności wspierające regulację emocji, zajęcia socjoterapeutyczne, jak i warszaty hortiterapeutyczne w dzikim ogrodznie.


Pracuję  z  osobami, które doświadczają obniżonego nastroju, nadmiernego stresu, stanów lękowych. Wspieram w procesie samokacpetacji, wyrażania swojej ekspresji, poszukiwania własnej drogi i radzenia sobie z nadmiernym stresem i stanami lękowymi.


Swoją pracę poddaję superwizji i interwizji, w tym ciągle dążę do poszerzenia swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności zawodowych.