531 333 063
zarezerwuj wizytę

O mnie.

Katarzyna Florczuk – psycholog dzieci i młodzieży, diagnosta psychologiczny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju

Moje wykształcenie

Jestem absolwentką psychologii (specjalność psychologia kliniczna dziecka) oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Jestem w trakcie 4 letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży.

Czym się zajmuję?

Udzielam wsparcia psychologicznego dzieciom doświadczającym trudności emocjonalnych i rozwojowych oraz ich rodzinom. Prowadzę konsultacje dla rodziców, indywidualną opiekę psychologiczną dla dzieci i młodzieży do 12 r.ż, terapię wczesnego wspomagania rozwoju, warsztaty rozwijające umiejętności społeczno-emocjonalne (w tym Trening Umiejętności Społecznych), a także konsultacje dla osób pracujących z dziećmi. Stale rozwijam swoje umiejętności w obszarze diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży.

Gdzie pracuję?

Na co dzień pracuję jako psycholog przedszkolny i koordynator zespołu terapeutycznego w jednym z warszawskich przedszkoli oraz we własnym gabinecie (Warszawa Ursus). Swoje wcześniejsze doświadczenie zdobywałam w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci i Młodzieży przy Wydziale Psychologii UW, Przedszkolu Specjalnym nr 213 w Warszawie, Stowarzyszeniu Tęcza, Centrum Terapii dla Dzieci „Dom Asa” oraz w innych placówkach edukacyjnych i terapeutycznych.

Bliskie są mi idee uważnego rodzicielstwa opartego na zaufaniu i szacunku do siebie i dziecka. Fascynują mnie alternatywne modele edukacji.